Biografie

Onder mijn doopnaam Remigius schilder ik (Remco Hazenbroek) sinds 2002 voornamelijk portretten. Na mijn ontslag bij KPN in 2008 doe ik dat op professionele basis. Ik geef op vrijdag en zaterdag les in portretschilderen in het Atelier aan de Haven in Scheveningen.
Mijn schilderijen zijn geëxposeerd in diverse galeries en op een aantal beurzen. Ook is mijn werk gepubliceerd in boeken, kranten en tijdschriften. Uitgebreide informatie over deze publicaties leest u hieronder. Daar staat ook een aantal downloadbare instructieve artikelen uit tijdschriften Atelier en Palet.
In 2009 schilderde ik Neelie Kroes voor tv-programma Sterren op het Doek. In 2016 hingen 16 van mijn portretten in een groepstentoonstelling in het Breda’s Museum. In 2019 maakte mijn werk deel uit van de ZomerExpo in Museum de Fundatie in Zwolle.
Ik ben lid van de Haagse Kunstkring, waar ik de afgelopen jaren in drie solo-exposities de breedte van mijn EGO-series heb kunnen laten zien. ‘De Samenvatting van mijn EGO’ was in juni 2026 de meest recente. Journaliste Loisanne op ’t Land van Den Haag Centraal schreef er een fijn artikel over: klik op de PDF hiernaast/-onder.
Inspiratie / motivatie
Over de hele wereld hangen musea vol met geschilderde portretten van meer of minder belangwekkende figuren uit vervlogen tijden. Handgemaakt vakwerk waar miljoenen liefhebbers zich dagelijks aan vergapen. Vrijwel altijd in opdracht geschilderd door grote (of kleinere) meesters. Hun beeltenis is stilgezet in de tijd, ze zijn geschilderde geschiedenis geworden. Het inspireert mij zeer om in deze stroom van menselijke cultuur mee te spelen.
Publicaties
Klik op de afbeelding om de betreffende PDF te downloaden.
















