De Restanten van mijn EGO

Na drie jaar te hebben gewerkt aan mijn EGO, is het eventjes genoeg geweest. Tijd om de restjes op te ruimen. Deze derde EGO-serie bestaat uit 16 collages gemaakt van de ongebruikte kunstprints uit Het Nageslacht van mijn EGO.

Naïeve Vrolijkheid
Oosterse Wijsheid
Moedige Krijger
Nuffige Toef

Deze collages zijn restanten, zowel in fysieke, als in filosofische zin. Want is dat niet precies wat een ego is? Een samenstelling van herinneringen, invloeden en toevalligheden die we tot een schijnbaar coherent geheel hebben geknipt en geplakt?

Bek met Tanden
Wijze Kneiter
Loyale Knikker
Nobele Kwiebus

Schaar en lijm zijn de ultieme metafoor voor het voortdurende bijschaven van onze identiteit. Hebben we ons ego bewust samengesteld, of is het toevallig knip- en plakwerk? Misschien is dat wel de essentie van kunst èn van identiteit: we blijven knippen, plakken en herschikken tot het weer even klopt.

IJdele Harses
Guitige Snufferd
Rooms Smoelwerk
Gepolariseerde Sik

Iedere collage bestaat uit 10 tot 14 originelen, die nauwgezet zijn verknipt en geplakt tot deze 16 ‘Restanten’. De collages zijn opgebouwd als een geprinte basis-kop op mat off-white 220-grams papier. Hierop zijn verknipte delen geplakt van 180-grams mat wit papier. De handgemaakte, unieke collages kosten 275 euro per stuk.

Hooghartige Tronie
Techno Bakkes
Aangeklede Schedel
Vlijtige Kanis